Woda do terrarium z żółwiem

Jak przygotować wodę?

Najlepszym sposobem na przygotowanie wody dla żółwia jest użycie filtra RO (Filtry odwróconej osmozy). Nie zawsze jednak z różnych przyczyn mamy możliwość zainstalowania tego urządzenia. Wkrótce napiszę post na blogu odnośnie filtrów RO. Moim zadaniem jest też pokazanie rozwiązań jakie może wykorzystać każdy hodowca.

Zwykła woda z kranu powinna postać przynajmniej 24h aby uwolnił się z niej chlor zanim wlejemy ją do terrarium. Dodatkowo w celu zapewnienia najlepszych parametrów wody możemy dodać preparat do uzdatniania SERA AQUATAN

Woda w terrarium musi być napowietrzana w celu zapewnienia przeżycia pożytecznych bakterii. Czytałem wiele wpisów że woda nie musi być napowietrzana bo żółwie tego nie potrzebują i jest to bzdura, napowietrzanie jest koniecznie.

Wysokość wody w terrarium zależy od gatunku, minimum to 1.5x długość skorupy żółwia. Wraz ze wzrostem żółwia zwiększamy poziom wody. Docelowo zalewamy terrarium do pełna. Żółwie, poza pewnymi wyjątkami, są znakomitymi pływakami i bardzo lubią pływać.

Źródło danych do infografik: podskorupa.wordpress.com

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments