Woda do terrarium z żółwiem

Jak przygotować wodę?

Najlepszym sposobem na przygotowanie wody dla żółwia jest użycie filtra RO (Filtry odwróconej osmozy). Nie zawsze jednak z różnych przyczyn mamy możliwość zainstalowania tego urządzenia. Wkrótce napiszę post na blogu odnośnie filtrów RO. Moim zadaniem jest też pokazanie rozwiązań jakie może wykorzystać każdy hodowca.

Zwykła woda z kranu powinna postać przynajmniej 24h aby uwolnił się z niej chlor zanim wlejemy ją do terrarium. Dodatkowo w celu zapewnienia najlepszych parametrów wody możemy dodać preparat do uzdatniania SERA AQUATAN

Woda w terrarium musi być napowietrzana w celu zapewnienia przeżycia pożytecznych bakterii. Czytałem wiele wpisów że woda nie musi być napowietrzana bo żółwie tego nie potrzebują i jest to bzdura, napowietrzanie jest koniecznie.

Wysokość wody w terrarium zależy od gatunku, minimum to 1.5x długość skorupy żółwia. Wraz ze wzrostem żółwia zwiększamy poziom wody. Docelowo zalewamy terrarium do pełna. Żółwie, poza pewnymi wyjątkami, są znakomitymi pływakami i bardzo lubią pływać.

Źródło danych do infografik: podskorupa.wordpress.com

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
2 lat temu

A co z temperatura, waha się w granicach od 21-24°?

Ania
Ania
2 lat temu

Witam serdecznie.
W najbliższych dniach będę kupować żółwia piżmik brzytwogrzbiety Sternotherus carinatus chcę zapewnić mu jak najlepsze warunki. Żółwik będzie malutki długość pancerza max 4cm, ile najlepiej litrów wody wlac do akwarium 92l tak żeby żółwia czuł się dobrze? Prosze o pomoc

Ania
Ania
2 lat temu

Dziękuję pięknie