Filtracja w terrarium z żółwiem wodno lądowym

Zewnętrzny system filtracji w akwaterrarium

Poniżej przedstawiam schemat filtracji jaki obecnie stosuję. W czasie kilkunastoletniego doświadczenia w hodowli żółwi wodno-lądowych stosowałem wiele rozwiązań aż doszedłem do systemu jaki moim zdaniem sprawdza się najlepiej. Pod schematem znajduje się opis wszystkich zastosowanych elementów oraz jakiej marki urządzenia stosuję i dlaczego.

3 ETAPY FILTRACJI: MECHANICZNA - BIOLOGICZNA - CHEMICZNA. Tylko dzięki zastosowaniu tych 3 etapów możesz uzyskać krystalicznie czystą wodę.

Filtr musi być włączony 24/h - wyłączenie filtra powoduje wymieranie bakterii czyszczących jakie osadziły się na mediach filtracyjnych

Schemat filtracji możesz pobrać klikając na przycisk poniżej. Plik tylko do użytku własnego! Jeżeli chcesz go gdzieś zamieścić napisz do mnie.

Media filtracyjne widoczne na schemacie powyżej

Więcej na temat mediów filtracyjnych jakie używam i jakie mają zastosowanie możecie przeczytać w dziale media filtracyjne kliknij poniżej i dowiedz się więcej.

Znajdą się zapewne osoby zastanawiające się dlaczego używam filtrów tzw. „Chińczyków”. Testowałem wiele filtrów i tak naprawdę mogę stwierdzić że nieraz „chińczyk” jest lepiej wykonany (np. mocowanie węży). Dla początkujących hodowców odwiedzających tą stronę ważną rolę odgrywa też cena. Ja też powiem szczerze że zamiast płacić kilkaset złotych za filtr wolę nawet 2x do roku wymienić filtr za 150 zl (ceny z Allegro). Nie ma jednak takiej potrzeby bo filtr jest niezawodny. Części zamienne typu uszczelki to też groszowe sprawy.

Więcej informacji na temat filtra zastosowanego na schemacie znajdziecie we wpisie poniżej:

Duży plus zastosowania filtracji z prefiltrem

Tak naprawdę czyszczenie filtra ogranicza się tylko do wypłukania gąbek z prefiltra. Nie potrzeba ruszać filtra głównego bo wszelkie grubsze zanieczyszczenia zatrzymują 3 gąbki. Filtr główny ruszam tylko wtedy gdy muszę wymienić zeolit i węgiel.

FILTRACJA WEWNĘTRZNA W TERRARIUM Z ŻÓŁWIEM WODNO LĄDOWYM

Wewnętrzny system filtracji w akwaterrarium

Pytaliście ostatnio o możliwość zastosowania filtracji wewnętrznej i czy się sprawdzi. Jest jeden filtr jaki mogę polecić z uwagi na to że wszystko co w filtracji zewnętrznej można w mniejszej skali upchnąć właśnie do niego. Link do wpisu znajdziecie poniżej:

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomaaz
Tomaaz
7 miesięcy temu

Witam. Gdzie mozna kupic taki komplet?

Tomaaz
Tomaaz
5 miesięcy temu
Reply to  Jacek Kozajda

Dzieki. Take wlasnie zrobilem.

Tomaaz
Tomaaz
5 miesięcy temu
Reply to  Jacek Kozajda

Mam takie pytanie, czy jak juz mam skompletowane I podlaczone filtry to oba musza byc podlaczone do pradu czy wystarczy tylko jeden? Czy jak beds oba pracowaly nie bedzie to zbyt szybko mielilo wode? Mam takie same filtry jak w opisie. Jakiej mocy powinien byc sterylizator UV?

Tomasz
Tomasz
4 miesięcy temu
Reply to  Jacek Kozajda

Dziekuje.

jolanta
jolanta
2 miesięcy temu

Panie Jacku,

Prośba o komentarz do naszego problemu technicznego z tym filtrem ( już wcześniej działał bez zarzutu ). Po rutynowym czyszczeniu i złożeniu według instrukcji – nie możemy uruchomić przepływu wody. Jest jakby blokada wypływu wody wężykiem wylotowym, filtr pracuje – przepływu nie ma. Sprawdzone wszystko parę razy – jesteśmy bliscy wyrzucenia go na śmietnik 🙁 Co się dzieje Pana zdaniem ??prośba o opinię

Jola

jolanta
jolanta
2 miesięcy temu
Reply to  Jacek Kozajda

Dziękuję za odpowiedź. Daliśmy radę uruchomić. 🙂

Krzysztof
Krzysztof
14 dni temu

Witam, czy jest różnica w jakości wody pomiędzy sterylizatorem UV-C zamontowanym na wężu wyjściowym filtra a wewnątrz kubełka?

Krzysztof
Krzysztof
11 dni temu
Reply to  Jacek Kozajda

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.