Poniżej opisałem produkty chemii akwarystycznej – terrarystycznej jakie stosuję. Tak naprawdę nie mam ulubionej firmy. Dla mnie nie liczy się nazwa ale działanie. Wszystkie opisane poniżej preparaty zostały przeze mnie przetestowane.

Preparaty do uzdatniania wody

Uzdatniane wody

SERA AQUATAN

Natychmiast usuwa chlor i chloraminy
Wiąże toksyczne metale ciężkie takie jak miedź, cynk lub ołów
Zapobiega zanieczyszczeniu wody przez amoniak
Zapewnia neutralną wartość pH

Podczas każdej podmiany wody akwariowej mogą dostać się do niej toksyczne substancje, takie jak chlor i metale ciężkie. Nawet dobrze monitorowana bieżąca woda często zawiera tego rodzaju substancje w stężeniach niebezpiecznych dla ryb.

Sera aquatan natychmiast usuwa zanieczyszczenia i uzdatnia wodę, by woda w akwarium była bardziej przyjazna dla ryb. Zapewnia optymalne warunki życia dla ryb, bezkręgowców, roślin jak również pożytecznych mikroorganizmów.

Zalecane dawkowanie

5 ml sera aquatan na każde 20 l wody

Bakterie nitryfikacyjne

Stosowane na starcie jak i do oczyszczania wody

SERA BIO NITRIVEC

Preparat w płynie klasy premium do filtracji

  • Biologicznie rozkłada resztki jedzenia, amoniaku i azotyn
  • Zapewnia odpowiednie warunki do osiedlania się bakterii czyszczących
  • Tworzy biologicznie aktywne środowisko życia

Niebezpieczne, toksyczne związki amoniaku i azotynu są stale wytwarzane w wodzie akwariowej.

Sera bio nitrivec, biotechnologiczny produkt, zawiera miliony bakterii czyszczących, które pomagają stworzyć biologiczną równowagę w akwaterrarium, występujące w wodzie toksyczne substancje są stale usuwane i ulegają rozkładowi.

Dodatek mineralnej skały wulkanicznej zapewnia odpowiednie warunki do osiedlania się bakterii czyszczących, dzięki którym usuwane są zanieczyszczenia i zmętnienie, woda staje się zdrowa, czysta i biologicznie aktywna.

Preparat pozwala zasiedlić akwarium rybami już po 24 godzinach, jeśli jest stosowany w połączeniu z sera aquatan!

Preparaty do czyszczenia wody

Dodatkowe

BACTOSAN

Usuwa zmętnienie wody po przekarmieniu ryb czy żółwi.

Preparat przeznaczony do klarowania wody akwariowej, która uległa zmętnieniu w wyniku złego funkcjonowania filtracji lub na skutek przekarmienia ryb i żółwi. Zmętnienie wody pojawia się również w nowo założonych zbiornikach z nieustaloną równowagą biologiczną.

BACTOSAN szybko i skutecznie przywraca wodzie przejrzystość, co poprawia warunki życia ryb i walory estetyczne akwarium.

Jeżeli zmętnienie biologiczne wystąpi ponownie, należy przeanalizować: wydajność filtracji, ilość podawanego pokarmu, gęstość obsady, częstotliwość podmian wody. Notoryczne powtarzanie się problemu świadczy o braku równowagi biologicznej w zbiorniku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments