Witajcie

Dzisiaj chciałem podzielić się z Wami wyszperanym ostatnio na Allegro "bajerem" a mianowicie akrylowym uchwytem do mocowania rurek CO jaki sprawdza się znakomicie do mocowania rurek wlotu i wylotu filtra zewnętrznego.

W większości filtrów mamy jako ich zabezpieczenie tylko przyssawki. Jak pewnie wiecie nieraz jest z nimi problem. Odklejają się, trzeba je czyścić i silny żółw jest nieraz w stanie je odczepić co przy wylocie wody z filtra może skutkować wypadnięciem rurki na zewnątrz i zalaniem mieszkania.

Dzięki zastosowaniu połączenia przyssawek i tego rozwiązania mamy pewność że rurki będą zamocowane stabilnie. Przyssawki niby nie są wtedy konieczne ale na wszelki wypadek można je zastosować.

Uchwyt jest starannie wykonany z możliwością dopasowania do różnej grubości szyby oraz regulowania wysokości zawieszenia wlotu lub wylotu wody do/z akwarium. Regulacja jest możliwa dzięki przeźroczystym śrubkom dołączonym do zestawu.

Maksymalna grubość szyby akwarium: 16mm

Maksymalna średnica rurki w uchwycie: 20mm

Poniżej zdjęcia z zastosowanego rozwiązania i link do allegro gdzie można je zakupić. Cena jest niewielka, realizacja praktycznie ekspresowa i mamy dodatkowe zabezpieczenie rurek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments