Czyszczenie filtra

Kiedy jest najlepszy moment na czyszczenie filtra?

Jak czyścić filtry?

Najlepszy moment na czyszczenie filtrów jest wtedy kiedy wykonujemy podmianę wody. Dlaczego? Należy pamiętać że media filtracyjne płuczemy tylko w wodzie z terrarium (oczywiście nie w terrarium :)).

  1. Odłączamy filtr od źródła zasilania.
  2. Otwieramy pokrywę po ówczesnym wypięciu węży.
  3. Wyjmujemy pojemniki i płuczemy poszczególne media np. we wiadrze z wodą z terrarium. Nie wolno płukać mediów filtracyjnych w wodzie prosto z kranu!
  4. W razie potrzeby wymieniamy media typu zeolit i węgiel aktywny. (należy pamiętać aby przepłukać je przed umieszczeniem w kubełku.
  5. Składamy wszystkie elementy i podłączamy filtr ponownie. (Przy części filtrów należy zalać je najpierw wodą)

Co jaki czas czyścimy filtry?

Filtry czyścimy wtedy kiedy zauważymy spadek wydajności filtra. Możemy też to robić przy wymianie mediów filtracyjnych takich jak zeolit i węgiel aktywny jakie wymieniamy co miesiąc lub 2 miesiące.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Co jakiś czas należy też odkręcić pokrywę wirnika i dokładnie wyczyścić środek oraz turbinę. Powinno się też okresowo sprawdzać uszczelki pokrywy. Może to nas uchronić przed przykrymi niespodziankami.

Jak czyścić węże od filtra?

Na rynku dostępne są specjalne szczotki, długie i elastycznie dzięki czemu możemy wyczyścić cały wąż. Można też przepłukać węże pod gorącą wodą i warto też wtedy wyczyścić rurki wlotu i wylotu wody.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments