POKOCHAJ GADA

Data powstania portalu: Styczeń 2019

PROWADZONE AKCJE

EDUKACJA W ZAKRESIE HODOWLI ŻÓŁWI WODNO LĄDOWYCH

Wyposażenie terrarium, opieka, żywienie...

Postanowiliśmy podzielić się zdobytym ponad osiemnastoletnim doświadczeniem. Na portalu znajdziesz takie działy jak wyposażenie terrarium, opieka i żywienie. W nich opisane zostały wszystkie potrzebne informacje takie jak: jakie wyposażenie potrzebujesz i jak zacząć przygodę z hodowlą żółwi. Pod wszystkimi działami możesz zostawić komentarz jeżeli coś jest niezrozumiałe odpowiemy na pewno na wszystkie wątpliwości. Działy są na bieżąco aktualizowane.

Staramy się docierać do osób zaczynających przygodę z hodowlą żółwi aby ułatwić im start. W każdej chwili mogą i zwracają się do nas o pomoc i doradztwo na nurtujące je tematy, lub problemy.

Chcemy uświadomić ludzi że kupowanie gada na prezent, szczególnie dzieciom, nie jest najlepszym pomysłem. Kupując żółwia dziecku to osoba dorosła ponosi pełną odpowiedzialność za zdrowie i odpowiednie warunki życia gada. Niestety nie zawsze tak jest.

Bogatym źródłem informacji jest też blog gdzie zamieszczamy różnego rodzaju wpisy dotyczące hodowli, sprzętu, zbiórek i gadżetów jakie ułatwiają nam życie.

AKCJE CHARYTATYWNE

Organizator zbiórek na gady i inne zwierzęta

Niechciane, porzucone, często w bardzo złym stanie i hodowane w złych warunkach żółwie jak np. pierwszy ze zdjęcia jaki był trzymany na podwórku i przywiązany sznurkiem do pancerza w jakim wywiercono dziurę, trafiają do schronisk w całej Polsce i na świecie. Głupota i bezmyślność ludzi nie zna granic. Ciężko nawet ogląda się takie zdjęcia bo naprawdę poruszają. To właśnie z uwagi na takie sytuacje zaczęliśmy organizować zbiórki na rzecz schronisk dla gadów. Jest to działanie czysto charytatywne. Nie pobieramy opłat za zorganizowane zbiórki i wszystkie pieniądze trafiają do schronisk na jakie aktualnie zbieramy. Zamieszczony licznik przedstawia aktualną sytuację co udało nam się osiągnąć. Jest to dopiero początek - zbiórki prowadzimy od niedawna. Mamy nadzieję że uda nam się chociaż w niewielkim stopniu z Waszą pomocą pomóc tym biednym zwierzakom. Jak ktoś napisał: "ŻÓŁW CIERPI W MILCZENIU". Aby dowiedzieć się więcej kliknij przycisk do strony z aktualnie prowadzonymi zbiórkami - jeżeli możesz wesprzyj schroniska, liczy się każdy grosz

Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się przekazać:

ZDJĘCIA ZE SCHRONISK JAKIM MIĘDZY INNYMI POMAGAMY

Wybrane zdjęcia niechcianych lub porzuconych gadów

WSPIERAMY ZOO W POLSCE

Wirtualna adopcja Pelomeduzy - zoo w Poznaniu

Od 1 stycznia 2020 roku rozpoczęliśmy nową akcję mającą na celu pomoc w utrzymaniu żółwi zamieszkujących zoo w Polsce. Jako pierwsza została wirtualnie adoptowana Pelomeduza z Poznańskiego Zoo. Wiemy z jakimi problemami finansowymi borykają się ogrody zoologiczne. Często spacerując i podziwiając egzotyczne zwierzęta chcemy by miały lepsze warunki. Niestety na to potrzebne są fundusze.

ADOPCJE ŻÓŁWI

Z początkiem marca 2020 roku ruszyliśmy z nowym działem adopcyjnym. Zapraszamy osoby chętne do adopcji gada o pozostawienia swoich danych w formularzu. Zostaną one zapisane w bazie i w momencie pojawienia się nowych zwierząt do adopcji otrzymacie powiadomienie i może zechcecie przygarnąć akurat tego żółwia. Jeżeli zainteresował Cię jeden z udostępnionych na stronie poniżej zaznacz to w formularzu.

Osoby chcące z rożnych powodów (o jakie nikt nie będzie pytał) oddać żółwia do adopcji prosimy również o wypełnienie formularza w celu opublikowania ogłoszenia (jest ono oczywiście darmowe). Pamiętajcie - nie wypuszczamy żółwi do zbiorników wodnych! Oddajcie je w dobre ręce!

Zamiast wypełniać formularze możesz również napisać do nas na kontakt@pokochajgada.pl z dopiskiem "adopcja"
Pamiętaj Twoje dane posłużą tylko i wyłącznie do przeprowadzenia procesu adopcyjnego.

MAPA LEKARZY WETERYNARII DLA ŻÓŁWI

Stworzyliśmy interaktywną mapę gadzich weterynarzy w naszym kraju.

Szukasz gadziego weterynarza
w Twojej okolicy?

Stworzyliśmy dla Ciebie
mapę polecanych weterynarzy
w całej Polsce.

 
Wystarczy że klikniesz na dowolną ikonkę żółwia i zobaczysz więcej szczegółów na temat danego gabinetu. Poznasz między innymi dokładny adres, stronę internetową, numer telefonu. Pamiętaj aby przed wizytą u lekarza zadzwonić i umówić się na wybrany termin. Klikając na strzałkę w prawym górnym rogu okna z informacjami w prosty sposób wyznaczysz trasę z miejsca swojego zamieszkania do danego gabinetu. Mapę możesz dowolnie powiększać i pomniejszać.