Witajcie!

Postanowiłem zmienić oświetlenie w terrarium u MOO. Do tej pory stosowałem belkę LED tak jak opisywałem w dziale OŚWIETLENIE. Byłem z niej bardzo zadowolony jednak stwarzała pewne problemy podczas czyszczenia zbiornika, a nawet karmienia. Po prostu ograniczała swobodny dostęp. Postanowiłem poszukać innego rozwiązania mocowanego do szyby terrarium, takiego by nie przeszkadzało w codziennej opiece. Natrafiłem na LEDDY SMART 2 firmy AQUAEL. Poniżej znajdziecie dokładny opis lampek i link do sklepu gdybyście byli zainteresowani. Tak naprawdę przeznaczone są one do akwariów kwadratowych ale używając 2-3 sztuk możemy spokojnie oświetlić zbiornik prostokątny.

LEDDY SMART 2

Następca lampki LEDDY SMART – nowoczesna, jeszcze bardziej wydajna lampka przeznaczona do zbiorników o pojemności od 10 do 50 l i wysokości do 35 cm. Wykorzystuje nowoczesną technologię diod LED ukrytych na całej powierzchni klosza.

Mocna dioda LED (6 W) emituje światło o temperaturze barwowej 6500 K (SUNNY) lub 8000 K (PLANT) i wydajności porównywalnej z 15 watową, tradycyjną świetlówką liniową. Zastosowanie w lampce aż 15 diod o łącznej mocy 6 W sprawia, że cały zbiornik jest równomiernie i optymalnie oświetlony.

 

ZALETY

• długowieczne – do 50 tys. godzin pracy – nawet 10 lat eksploatacji
• uniwersalne – temperatura barwowa 6500 K lub 8000 K
• 2 modele SUNNY i PLANT w wersji czarnej i białej
• łatwe w montażu – na szybie o grubości do 6 mm
• idealne do krewetkariów i niedużych zbiorników słodkowodnych (przy zastosowaniu 2-3 sztuk spokojnie oświetlają zbiorniki prostokątne
• unikalny design – futurystyczny kształt

Poniżej znajdziecie linki bezpośrednio do zakupu lampek

* nie pobieram prowizji od sprzedaży, po prostu uważam że są warte polecenia

Zapraszam do podzielenia się swoimi opiniami na temat oświetlenia w komentarzach poniżej. Może korzystacie z tego rozwiązania i macie własne spostrzeżenia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments