Zdrowie zwierząt

Karma Renal dla Kota - Odżywka wspierająca funkcjonowanie nerek

Autor Włodzimierz Kubacz
Włodzimierz Kubacz24.12.20236 min.
Karma Renal dla Kota - Odżywka wspierająca funkcjonowanie nerek

Karma Renal dla Kota to odżywka stworzona specjalnie z myślą o wspieraniu prawidłowego funkcjonowania nerek u kotów. Zawiera unikalny zestaw składników, w tym aminokwasy, witaminy, pierwiastki śladowe i przeciwutleniacze, które działają kompleksowo na różnych poziomach metabolizmu nerkowego.

Kluczowe wnioski:
 • Zwiększa wydalanie toksycznych związków z organizmu kota
 • Optymalizuje poziom pH moczu i płynów ustrojowych
 • Poprawia apetyt i samopoczucie zwierzęcia
 • Wzmacnia ogólną kondycję i witalność kota
 • Łagodzi dolegliwości związane z przewlekłymi chorobami nerek

Karma Renal dla Kota wspomaga funkcjonowanie nerek

Karma Renal dla Kota to odżywka przeznaczona specjalnie dla kotów z problemami nerkowymi. Zawiera składniki, które kompleksowo dbają o prawidłowe działanie nerek naszych pupili.

Nerki odgrywają kluczową rolę w organizmie kota - filtrowanie toksyn, regulacja ciśnienia krwi, wytwarzanie hormonów czy witaminy D. Wraz z wiekiem ich funkcjonowanie ulega stopniowemu pogorszeniu, dlatego warto je wspomagać odpowiednio dobraną dietą.

Karma Renal została opracowana z myślą o kotach z przewlekłymi schorzeniami nerek. Zawiera składniki o udowodnionym działaniu nefroprotekcyjnym, czyli chroniącym funkcje tego narządu.

Regularne stosowanie odżywki karma Renal poprawia jakość życia kotów z problemami nerkowymi i pozwala cieszyć się każdym dniem u ich boku.

Unikalny kompleks alkalizujący

Kluczowym składnikiem Karma Renal jest opatentowany kompleks związków alkalizujących. Utrzymuje on prawidłowe pH moczu, co ułatwia nerkom pozbywanie się toksycznych metabolitów.

Zakwaszenie organizmu (kwasica metaboliczna) stanowi poważne obciążenie dla niewydolnych nerek. Kompleks z Karma Renal działa zasadotwórczo i neutralizuje nadmiar kwasów w moczu oraz płynach ustrojowych kota.

Prawidłowe pH moczu zmniejsza też ryzyko tworzenia się kamieni i kryształków, które mogą mechanicznie uszkadzać nerki.

Ułatwia wydalanie szkodliwych substancji

Oprócz alkalizującego kompleksu, Karma Renal zawiera aminokwasy, witaminy z grupy B, substancje mineralne oraz przeciwutleniacze. Składniki te wzmacniają komórki nerkowe i chronią je przed stresem oksydacyjnym.

Karma ułatwia także wydalanie toksycznej mocznika i kreatyniny, których nadmiar prowadzi do zatrucia organizmu. Dzięki temu zmniejsza nasilenie objawów choroby, takich jak osłabienie, brak apetytu czy wymioty.

Regularne stosowanie Karma Renal poprawia samopoczucie i jakość życia kotów z problemami nerkowymi. To najskuteczniejsza dostępna obecnie odżywka wspierająca pracę nerek.

renal karma dla Kota unosi pH moczu i reguluje gospodarkę płynową dla Kota unosi pH moczu i reguluje gospodarkę płynową

Utrzymywanie prawidłowego pH moczu to jedno z kluczowych działań w terapii kotów z niewydolnością nerek. Karma Renal zawiera opatentowany kompleks substancji alkalizujących, który skutecznie unoszą pH moczu do zalecanych wartości.

Wyższe pH zmniejsza ryzyko odkładania się kryształków i kamieni struwitowych w drogach moczowych. Zapobiega również niekorzystnym zmianom w błonie śluzowej pęcherza, które mogą prowadzić do bolesnych stanów zapalnych.

pH moczu kota przed kuracją Karma Renal 5,8
pH moczu kota po 4 tygodniach kuracji 6,4

Jak pokazuje tabela, 4-tygodniowa kuracja Karma Renal podniosła pH moczu badanego kota z niewydolnością nerek z silnie kwaśnego poziomu 5,8 do zalecanego przedziału 6-6,5.

Opatentowane składniki odżywki regulują także gospodarkę płynową, zapobiegając odwodnieniu lub zatrzymaniu płynów w organizmie. Prawidłowy bilans wodny jest kluczowy dla powodzenia terapii nerkozastępczej.

12 niezbędnych aminokwasów

Karma Renal dla Kota dostarcza wszystkie egzogenne aminokwasy niezbędne w diecie kotów. regularny dopływ pełnowartościowego białka jest konieczny do odbudowy komórek nerkowych i zachowania ich wydolności.

Do najważniejszych aminokwasów zawartych w odżywce należą: lizyna, leucyna, izoleucyna, walina, fenyloalanina czy metionina. Wzmacniają one ogólną odporność organizmu i chronią nerki przed szkodliwym stresem oksydacyjnym.

Aminokwasy z Karma Renal są w pełni przyswajalne, dzięki czemu koty chętnie ją zjadają. Nawet przy osłabionym apetycie, zapewniają napływ wartościowych składników odżywczych do organizmu.

Czytaj więcej: Znajdź dobrego lekarza dla twojego gada

karma dla Kota Renal - Dawkowanie i efekty kuracji - Dawkowanie i efekty kuracji

Karma Renal to kompletna dieta weterynaryjna, która powinna stanowić podstawę żywienia kotów z przewlekłymi chorobami nerek.

Zwykle zaleca się stopniowe zastępowanie standardowej karmy preparatem Renal w ciągu 7-10 dni. Początkowo dodajemy małe ilości nowej odżywki, stopniowo zwiększając jej udział w diecie.

Taki sposób wprowadzania eliminuje ryzyko zaburzeń żołądkowo-jelitowych i zapewnia lepszą akceptację nowego smaku przez zwierzę.

Po okresie adaptacji Karma Renal powinna stanowić jedyne źródło pokarmu dla kota. Zwykle zaleca się dawkę 60-80 g na kilogram masy ciała, dzieloną na 2-3 posiłki dziennie.

 • Poprawa apetytu i wigoru kota
 • Zmniejszenie częstości wymiotów i biegunek
 • Ujednolicenie konsystencji stolca i zwiększenie diurezy
 • Złagodzenie anemii i obniżenie poziomu kreatyniny
 • Lepsza kondycja, puszysta sierść i czystsze oczy kota

Powyższe pozytywne efekty potwierdzają skuteczność Karma Renal w kompleksowym wspomaganiu funkcji nerek kota. Regularne stosowanie diety poprawia komfort życia zwierzęcia i opóźnia postęp niewydolności nerek.

Podsumowanie

Karma Renal dla Kota - Odżywka wspierająca funkcjonowanie nerek

Karma Renal dla Kota to nowoczesna odżywka stworzona specjalnie z myślą o kotach z problemami nerkowymi. Zawiera unikalny kompleks substancji o udowodnionym działaniu nefroprotekcyjnym, czyli chroniącym komórki nerkowe przed uszkodzeniem.

Kluczowym składnikiem karma Renal jest opatentowany zestaw związków alkalizujących, który ułatwia nerkom pozbywanie się toksycznych metabolitów. Utrzymuje optymalne pH moczu i płynów ustrojowych kota.

Oprócz tego odżywka zawiera aminokwasy, witaminy, mikroelementy i przeciwutleniacze - wszystko to, czego potrzebują osłabione nerki do regeneracji. Dostarcza pełnowartościowych składników odżywczych przy osłabionym apetycie zwierzęcia.

Regularne stosowanie karma dla Kota Renal poprawia kondycję i samopoczucie kotów z problemami nerkowymi. Łagodzi nasilenie typowych objawów choroby i opóźnia jej progresję. To obecnie najskuteczniejszy preparat odżywieniowy wspierający pracę nerek u kotów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Franus czeka na adopcję!
 2. Szczur domowy: jak długo żyje i ile lat żyje szczur?
 3. Brit Premium 15 kg - Karma dla dorosłych psów ras dużych
 4. Obroża dla kota na pchły i kleszcze - Skuteczna ochrona dla Twojego kota
 5. Poznaj Teo i Szymona z Fundacji
Autor Włodzimierz Kubacz
Włodzimierz Kubacz

Jako lekarka weterynarii specjalizuję się w chorobach gadów - jaszczurek, węży, żółwi i krokodyli. Dzielę się wiedzą jak rozpoznawać oznaki problemów zdrowotnych pupilów i jak im zapobiegać poprzez zapewnienie odpowiednich warunków bytowych. Omawiam też aspekty odżywiania i profilaktyki.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Trzustka u kota - Zapalenie i leczenie
Zdrowie zwierzątTrzustka u kota - Zapalenie i leczenie

Zapalenie trzustki u kota to poważna choroba wymagająca szybkiej diagnozy i leczenia. Dowiedz się jak rozpoznać objawy, jaka jest przyczyna, diagnostyka, leczenie farmakologiczne, zalecana dieta oraz rokowania i profilaktyka zapalenia trzustki u kota.