Porady

Identyfikatory dla zwierząt. Co mamy do wyboru? Na jakie identyfikatory postawić?

Justyna Kaźmierczak25 lipca 20243 min
Identyfikatory dla zwierząt. Co mamy do wyboru? Na jakie identyfikatory postawić?

Wraz z rosnącą świadomością opiekunów, coraz więcej czworonogów zostaje wyposażonych w specjalne identyfikatory. To właśnie dzięki nim możemy szybko odnaleźć zagubionego pupila, a tym samym zapobiec sytuacjom stresującym zarówno dla zwierzęcia, jak i nas samych. Wybór odpowiedniego identyfikatora może jednak nie być taki łatwy, ze względu na rozmaitość dostępnych opcji. Co mamy do wyboru i na co warto postawić?


Znaczki na obrożę – różne kolory i kształty

Znaczki na obrożę wyposażone w adres czy numer telefonu właściciela czworonoga stanowią nie tylko praktyczne identyfikatory dla zwierząt, są również ciekawą ozdobą. Zapewnia to różnorodność ich form i kolorów, co pozwala na dopasowanie identyfikatora do indywidualnych potrzeb i gustu właściciela oraz charakteru zwierzęcia.

Znaczki na obrożę mogą bowiem przybierać najróżniejsze kształty – od tradycyjnych i popularnych kości, przez serduszka, po bardziej unikalne formy, takie jak gwiazdki czy łapki. Kolory również są bardzo zróżnicowane – od stonowanych, eleganckich barw, po jaskrawe i widoczne z daleka odcienie. Dzięki temu każdy właściciel może wybrać identyfikator, który najlepiej będzie pasować do jego pupila.

Co istotne, takie identyfikatory mogą być wykonane z różnych rodzajów materiałów. Do jednych z najpopularniejszych zalicza się aluminium anodowane, które jest odporne na zniszczenie i działanie czynników atmosferycznych.

Adresówki z grawerem – trwały napis, elegancki wygląd!

Adresówki z grawerem to identyfikatory dla zwierząt znakowane za pomocą laserowego grawera. Taka forma nanoszenia napisów nadaje znaczkom eleganckiego wyglądu, a sam napis odznacza się dużą trwałością, co jest szczególnie ważne w przypadku aktywnych zwierząt. Grawerowany napis nie ściera się i nie blaknie, co zapewnia jego czytelność przez długi czas. A za sprawą swojego ładnego designu adresówki mogą stanowić stylowy dodatek do obroży najbardziej wypieszczonego pupila.

Co ważne, grawer można nanosić na obu stronach identyfikatora, co daje jeszcze więcej miejsca na cenne informacje. W ten sposób, obok adresu czy numeru telefonu można na adresówce umieścić również imię pupila, co z pewnością w czasie jego zguby ułatwi próbującym mu pomóc osobom porozumienie ze zwierzęciem.


Dlaczego warto zaopatrzyć pupila w identyfikator dla zwierząt?

Posiadanie identyfikatora przez zwierzę to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Identyfikator po prostu zwiększa szanse na szybkie odnalezienie zagubionego pupila, a tym samym jego bezpieczny i szybki powrót do domu.

Identyfikator dla zwierząt to pierwsza linia obrony w przypadku, gdy nasz pupil się zgubi. Informacje umieszczone na identyfikatorze umożliwią bowiem osobom, które znajdą zwierzę, szybki kontakt z właścicielem. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach, gdy zwierzę nie jest zaczipowane lub chip jest nieczytelny.

Posiadanie identyfikatora na obroży pupila daje również właścicielowi większy spokój i pewność, że w przypadku zaginięcia, szanse na szybkie odnalezienie zwierzęcia są znacznie większe.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.25 Liczba głosów: 4

5 Podobnych Artykułów:

  1. Fred poszukuje kochającego domu
  2. Kiedy provera dla kota zaczyna działać - Zobacz czas i efekty terapii
  3. 8 sprawdzonych sposobów jak wytresować dziewczynę i zbudować zdrową relację
  4. Jak rozpoznać gorączkę u psa? Objawy, diagnoza i postępowanie
  5. Czy paprotka jest trująca dla kota? Prawda o bezpieczeństwie Twojego pupila
Autor Justyna Kaźmierczak
Justyna Kaźmierczak

Jako hodowca węży i jaszczurek mam wieloletnie doświadczenie w rozmnażaniu tych zwierząt. Dzielę się informacjami dotyczącymi cyklów godowych gadów, przebiegu ciąży i wychowu młodych. Poruszam też kwestie żywienia samic w czasie rozrodu i opieki poporodowej.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły