GADY CIERPIĄ W MILCZENIU
FUNDACJA POKOCHAJ GADA JEST ICH GŁOSEM

Fundacja Pokochaj Gada powstała 14.08.2020, ale jako portal działamy pod tą nazwą już od lipca 2018 r. Informacje na ten temat znajdziecie na osi czasu poniżej. Wcześniej wielu z nas również udzielało się charytatywnie na rzecz zwierząt. Nigdy nie przechodziliśmy obojętnie widząc ich cierpienie.

DLACZEGO GADY?

Jest bardzo dużo organizacji zajmujących się psami, kotami i innymi większymi zwierzętami. Gady już bardzo popularne w Polsce są pomijane. Fundacji zajmujących się nimi jest bardzo mało, schronisk jeszcze mniej. Gady borykają się z takimi samymi problemami jak inne zwierzęta. Często przetrzymywane w złych warunkach, lub w niewiedzy jak powinny być trzymane i braku chęci jej zdobycia. Porzucane gdziekolwiek bo się znudziły, bo urosły, bo były nietrafionym prezentem. Trafiają po prostu na śmietnik, na ulicę, lub wypuszczane są wolno do środowiska i nie w brew temu co część ludzi myśli nie jest to dla nich lepsze.

GŁÓWNE CELE FUNDACJI POKOCHAJ GADA

CELEM STATUTOWYM FUNDACJI JEST OBRONA PRAW ZWIERZĄT ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM GADÓW, w tym:

  1. Niesienie pomocy chorym i niechcianym gadom.
  2. Działalność adopcyjna gadów.
  3. Działalność edukacyjna w zakresie odpowiedzialnej terrarystyki.
  4. Organizowanie opieki weterynaryjnej dla gadów.
  5. Zwalczanie przejawów znęcania się nad zwierzętami, a w szczególności nad gadami, także przez świadome złe warunki opieki i przetrzymywania gadów.
  6. Propagowanie wolontariatu.
  7. Stworzenie i prowadzenie schroniska dla porzuconych i niechcianych gadów.

TAK WYGLĄDA NASZA HISTORIA OD POMYSŁU DO DNIA DZISIEJSZEGO

1 lipca 2018

Pomysł

Powstaje pomysł na stworzenie strony edukacyjnej dla osób kupujących i hodujących gady. W internecie jest dużo informacji na ten temat. Niestety większość stron zawiera wybiórcze informacje, lub są one błędne.

21 lipca 2018

Powstaje profil na Facebook

Powstaje profil na Facebook

Powstaje profil (strona) https://facebook.com/pokochajgada/

15 grudnia 2018

Powstaje edukacyjna strona PokochajGada.pl

Powstaje edukacyjna strona PokochajGada.pl

Stworzyliśmy stronę internetową zawierającą zbiór podstawowych porad dotyczących wyposażenia i opieki nad żółwiami wodno lądowymi. Działy rozwijany są przez kolejne miesiące.

12 marca 2019

Powstaje dział pomocy finansowej

Powstaje dział pomocy finansowej

Pierwsza i kolejne zbiórki internetowe na schroniska dla gadów.

1 stycznia 2020

Pomoc dla Zoo w Poznaniu

Pomoc dla Zoo w Poznaniu

Wirtualna adopcja Pelomeduzy zamieszkującej Zoo w Poznaniu.

25 lutego 2020

Powstaje wirtualna mapa lekarzy weterynarii

Powstaje wirtualna mapa lekarzy weterynarii

Stworzyliśmy wirtualną mapę lekarzy weterynarii specjalizujących się w gadach.

1 marca 2020

Możemy więcej! Postanawiamy stworzyć Fundację

Możemy więcej! Postanawiamy stworzyć Fundację

Rozpoczęliśmy planowanie, wypełnianie dokumentów i … koronawirus – skutecznie odwlekł wszystkie sprawy. Postanowiliśmy jednak się nie poddawać i przeczekać ten trudny dla wszystkich okres.

23 marca 2020

Powstaje dział adopcyjny gadów

Powstaje dział adopcyjny gadów

Z uwagi na duże zainteresowanie osób chcących adoptować gady, oraz osób nie mogących zapewnić im odpowiednich warunków, stworzyliśmy dział adopcyjny gadów. Można dodać ogłoszenie chęci oddania gada jak i dostać się na listę osób oczekujących na adopcję.

18 czerwca 2020

Podpisanie Aktu Notarialnego ustanowienia Fundacji

Podpisanie Aktu Notarialnego ustanowienia Fundacji

Pierwszy krok za nami. Podpisaliśmy Akt Notarialny ustanowienia Fundacji Pokochaj Gada

19 czerwca 2020

Czekamy za wpisem do KRS

Czekamy za wpisem do KRS

W dniu dzisiejszym zostały wysłane dokumenty do KRS w Poznaniu. Pozostaje tylko czekać by rozwinąć skrzydła. Co dalej? Mamy głowy pełne pomysłów jakimi wkrótce będziemy się z Wami dzielić. Niestety jak się okazało przez miesiąc czasu sprawa nie została nawet ruszona. Dopiero po naszej pisemnej interwencji zaczęto zajmować się sprawą.
Aktualizacja 31 lipiec – Problem pojawił się w związku ze złożonym podaniem o zwolnienie z kosztów sądowych. Fundacja non-profit, pomagająca zwierzętom z góry powinna być z tego zwolniona, nie czerpiemy żadnych korzyści finansowych z działań, pieniądze przeznaczone są w całości na prowadzone akcje. Niestety musieliśmy dosłać kolejny dokument tłumacząc w nim zarobki osobiste i rodziny nawet. Może warto było zapłacić te 250 zł i mieć spokój, ale chyba lepiej przeznaczyć to na zwierzęta. Zobaczymy jak sąd do tego podejdzie.
Aktualizacja 12 sierpień – Już wiadomo jak są do tego podchodzi, od 3 dni sprawą zajmuje się już trzeci referendarz i orzekł oddalenie zwolnienia z opłat sądowych. Musimy je wpłacić.
Aktualizacja 13 sierpień – Dokonaliśmy opłaty (w piśmie o uzupełnieniu braków nic więcej nie było)
Aktualizacja 14 sierpień – Godzina 10:00 pierwszy dzisiaj telefon do KRS – odpowiedzieli że sprawa wraz z dokumentem wpłaty jest już u referendarza, mamy dzwonić koło 14.
AKTUALIZACJA 14 sierpień – Godzina 14:00 – Kolejny telefon do Pani z biura obsługi klienta która z nikim nie chce połączyć (nic nie wie więc powinna połączyć z osobą kompetentną w tej sprawie, ale nie chce), odpowiedziała że akta nadal są u Referendarza, ale nie wydał jeszcze decyzji. Nie wiemy na co czekają? W piśmie jakie było wysłane była tylko decyzja że musimy zapłacić. Zapłacone i dostarczone, leży i czeka (może pod kubkiem kawy).

14 sierpnia 2020

Doczekaliśmy się! Powstaje Fundacja Pokochaj Gada!

Doczekaliśmy się! Powstaje Fundacja Pokochaj Gada!

Dzisiejszy dzień zwieńczony SUKCESEM! ?

Od teraz oficjalnie możemy ogłosić, że znajdziecie nas pod nową nazwą FUNDACJA POKOCHAJ GADA ❤️??

Tak, po trzeciej interwencji w końcu otrzymaliśmy KRS. Zmienia się również nasze logo, dajcie znać jak Wam się podoba ?

DZIĘKUJEMY, że od początku jesteście z nami! TO NASZ WSPÓLNY SUKCES! ? ?? To właśnie dzięki Wam wiele żółwi otrzymało nowy dom I NOWE ŻYCIE! ?

Kolejne czekają na adopcję. Znajdziecie je tutaj ? https://pokochajgada.pl/adopcje/
PAMIĘTAJ! NIE KUPUJ, ADOPTUJ! ?

4 października 2020

Przekazanie kluczy do budynku przeznaczonego na schronisko dla gadów

Przekazanie kluczy do budynku przeznaczonego na schronisko dla gadów

WŁADZE FUNDACJI: JACEK KOZAJDA PREZES FUNDACJI

Pomysłodawca, fundator i założyciel Fundacji Pokochaj Gada. Człowiek z pasją w którego sercu gady zajmują szczególne miejsce. Od 2018 roku aktywnie wspiera wiele fundacji o podobnym profilu. W ramach swojej charytatywnej działalności oferuje merytoryczne wsparcie dla posiadaczy gadów - w szczególności żółwi wodno - lądowych, których hodowlą zajmuje się od wielu lat.

Motywacją do założenia fundacji była przede wszystkim chęć szeroko pojętej edukacji w zakresie opieki nad gadami. Niestety brak elementarnej wiedzy w tej dziedzinie wyraźnie widoczny jest w szczególności w sklepach zoologicznych w których - wydawać by się mogło - zwierzę powinno otrzymać najbardziej fachową opiekę. Tak się jednak nie dzieje. Brak edukacji u źródła skutkuje brakiem świadomości u nabywców gadów, a co za tym idzie niemym cierpieniem zwierząt. Często gady są porzucane w przypadkowych miejscach bo okazały się kłopotliwe w utrzymaniu lub były nie trafionym prezentem. Takie sytuacje to właśnie efekt braku edukacji. W związku z tym kolejnym punktem strategii fundacji jest chęć stworzenia azylu wraz z planem pomocy weterynaryjnej dla porzuconych, chorych, zaniedbanych gadów. Fundacja Pokochaj Gada wraz z wolontariuszami w całej Polsce będzie dążyć do uświadamiania ludzi, że każde zwierzę - nawet tak gruboskórne jak gad - czuje i należy się mu szacunek i odpowiednia opieka. Fundacja chce, aby ludzie zrozumieli, że krzywdząc zwierzęta nie pozostaną bezkarni.

SZEROKA GRUPA WOLONTARIUSZY W CAŁEJ POLSCE

Chcemy aby w każdym większym i mniejszym mieście mieć przynajmniej jednego wolontariusza, dzięki temu będziemy mogli działać szybko i sprawnie. Chcemy np. skontrolować sklepy zoologiczne. Nie chcemy robić tego złośliwie, robimy to dla dobra gadów. Chcemy edukować sprzedawców i właścicieli, nie chcemy odbierać zwierząt tylko poprawić warunki jakie mają w swoich sklepach. (Oczywiście jeżeli znajdzie się sklep gdzie zwierzęta trzymane są w skrajnie złych warunkach, czy np. są chore będziemy musieli interweniować)

Ale to nie jest jedyna kampania Fundacji Pokochaj Gada i wolontariuszy którzy są częścią Fundacji. Mamy wiele pomysłów na działania jakimi podzielimy się z Wami wkrótce. Jeżeli chcesz zrobić coś dobrego dla dobra gadów, przyłącz się do nas. Kliknij przycisk, wypełnij formularz i działaj!

WYBRANE GRONO AKTYWNIE DZIAŁAJĄCYCH WOLONTARIUSZY

ANETA

ANETA

WROCŁAW
ALEKSANDRA

ALEKSANDRA

KRAKÓW
SYLWIA

SYLWIA

WADOWICE
OLA

OLA

ŁÓDŹ
JOANNA

JOANNA

SZCZECIN
DARIA

DARIA

ŚWIDNICA
MARTYNA

MARTYNA

WŁOCŁAWEK
WERONIKA

WERONIKA

LUBLIN
ALICJA

ALICJA

KRAKÓW
KAROLINA

KAROLINA

KIELCE
MAJA

MAJA

KATOWICE
JULIA

JULIA

LUBLIN

INFORMACJE PUBLICZNE

STATUT FUNDACJI POKOCHAJ GADA
REGULAMIN DAROWIZN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

FUNDACJA POKOCHAJ GADA, KRS: 0000855182 - ul. Włocławska, 62-600 Koło

PARTNERZY WSPIERAJĄCY DZIAŁANIA FUNDACJI

DOŁĄCZ DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI