Wpis powstał w odpowiedzi na pytania o alternatywne sposoby filtracji w terrarium z żółwiem. Pytacie o filtry wewnętrzne jakie można zastosować i czy można? 

Mimo iż filtracja wewnętrzna nie jest tak efektywna jak filtracja zewnętrzna na rynku dostępny jest jeden model jaki może spełniać wasze oczekiwania. Chodzi głównie o to aby wszystkie elementy filtracji zewnętrznej (filtrację mechaniczną, biologiczną i chemiczną) upchnąć do filtra wewnętrznego.

Niestety filtry wewnętrzne składające się z samej tylko gąbki nie będą odpowiednio filtrowały wody. Żółw to nie rybka i filtracja musi być wydajniejsza. Filtr prezentowany poniżej składa się z modułów w jakich możemy umieścić media filtracyjne co znacznie zwiększy skuteczność filtracji wody.

 

Filtry TURBO

Firmy AQUAEL

AQUAEL wprowadził do oferty linię akwariowych filtrów TURBO.

CZTERY MODELE
Nowe filtry TURBO zostały skonstruowane na bazie nowej linii pomp cyrkulacyjnych AQUAEL CIRCULATOR. Dostępne są cztery modele TURBO 500, 1000, 1500 i 2000 (liczby te określają maksymalną wydajność danego modelu w l/h). W porównaniu do swych poprzedników,
odznaczają się większą wydajnością w stosunku do swojej mocy. Jest to rezultatem zastosowania nowoczesnych, energooszczędnych silników oraz wysokiej jakości uszczelek pod komorą wirnika sprawiających, że straty wydajności zredukowano do minimum.

Dodatkowo doskonale napowietrzają wodę – nawet na nieosiągalnej dla innych filtrów głębokości.

WYJĄTKOWE WALORY FILTRACYJNE
Największą zaletą nowych filtrów TURBO są ich wyjątkowe walory filtracyjne. Każdy filtr TURBO wyposażony jest w pojemnik na dowolne sypkie media filtracyjne oraz w gęstą gąbkę o specjalnie dobranych właściwościach (gwarantującą wydajną filtrację mechaniczną i jednocześnie nie wymagającą zbyt częstego czyszczenia). Pojemniki wypełnione są startowo wkładem ceramicznym BIOCERAMAX 600 zapewniającym doskonałe podłoże dla bakterii nitryfikacyjnych usuwających z wody amoniak i azotyny.

Nowością jest możliwość łączenia pojemników – po dokupieniu dodatkowych modułów. Można dzięki temu w prosty sposób powiększyć objętość mediów filtracyjnych dostosowując wydajność filtracji do potrzeb większego zbiornika. Wszystkie filtry TURBO posiadają
ponadto wygodną, płynną regulację wydajności przepływu wody realizowaną przez ergonomiczne pokrętło umieszczone na wylocie filtra.

WYDAJNE I CICHE
Nowe filtry TURBO są doskonałym rozwiązaniem kwestii filtracji i napowietrzania wody zarówno w małych, średniej wielkości jak i dużych zbiornikach. Na szczególną uwagę zasługuje model TURBO 2000, którego bardzo duża, niespotykana na rynku wydajność
predysponuje go do pracy nawet w 300-litrowych i większych akwariach. Przemyślana konstrukcja nowych filtrów sprawia, że ich obsługa i konserwacja jest mało pracochłonna i bardzo prosta. Dzięki zastosowaniu ceramicznej osi wirnika odznaczają się one wyjątkowo cichą i długowieczną pracą zapewniającą akwaryście pełny komfort użytkowania.

ZALETY
• niespotykanie duża wydajność
• wyjątkowo efektywne napowietrzanie wody
• ciche i energooszczędne
• wydajna filtracja mechaniczna
• dwustopniowa filtracja biologiczna
• płynna i wygodna regulacja wydajności
• doskonałe nawet do dużych zbiorników

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
2 lat temu

Czy ten filtr musi być zalany wodą w całości, czy np. tylko do wysokości gąbki? Szukam czegoś wydajnego do akwarium z małym żółwiem, gdzie wody jest jakieś 10 cm i zastanawiam się, czy to by była alternatywa dla kubełek.

Igor
Igor
2 lat temu

Dzień dobry, czy woda musi pokrywać cały filtr (gąbkę, pojemnik na ceramikę i rurkę) ?
Pozdrawiam

Marzena
Marzena
2 lat temu

W jaki sposób zabezpieczyć gąbkę filtra przed obgryzaniem przez żółwia?

Ewelina
Ewelina
2 lat temu

Witam, mam dwa pytania związane z tym filtrem. Pierszwe – Czy jest konieczne dodanie kolejnego pojemnika i uzupełnienie go w filtrację chemiczną?
Drugie – Czy będzie potrzebny dodatkowy napowietrzacz?

Last edited 2 lat temu by Ewelina